قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

درمان بیماری های مثانه

درمان بیماری های مثانه

درمان بیماری های مثانه

درمان بیماریهای مثانه
همان طور که شن و سنگ در کلیه جمع می شود، مواد زاید و چرک و خون و عفونت نیز در مثانه جمع می شوند
از این رو مثانه نیاز به پاکسازی و شست و شو دارد.

راههای پیشگیری از بیماری های مثانه

۱- عدم حبس ادرار
در رساله ی ذهبیه آمده است: کسی که می خواهد از ناراحتی مثانه شکایت نکند، بول خود را نگه ندارد ولو اینکه سوار اسب باشد.
۲- اجتناب از خوردن کلیه و چیزهایی که درون شکم گوسفند است.
در روایت آمده است: زیاد خوردن کلیه گوسفند و تو دلیهای آن مثانه را تغییر می دهد.

چیزهایی که مثانه را پاک می کنند

۱- خربزه
امام صادق (ع) فرمود: خربزه بخورید که در آن ده خاصیت وجود دارد… مثانه را شست و شو می دهد و ادرار آور است. و در ادامه می فرمایند جدم مصطفی (ص) چنین فرموده: آب است و شیرینی، ریحان، میوه، شوینده، غذا، خورشت، مثانه را پاکیزه می کند و چهره را صفا می بخشد، دهان را خوشبو می کند و ده خاصیت دارد.
۲- آب حمام
حضرت امام صادق (ع) فرمود: هنگامی که به گرمخانه حمام میروی بگو: اللهم أذهِب عَنّی الرِّجسَ النَّجس وَ طَهِّر جسدی و قلبی.
و مقداری آب گرم بدار و بر سر و بر پاها بریز و اگر می توانی جرعه ای از آن بیاشام که مثانه را پاک می کند.

درمان سنگ مثانه

۱- خربزه
امام صادق (ع) درباره خربزه فرمود: خربزه سنگ مثانه را آب می کند.
۲- سوره انشراح
در روایت درباره سوره انشراح آمده است: نوشیدن آب سوره انشراح سنگ مثانه را خرد می کند و راه مثانه را باز می کند و از سردی جلوگیری می کند.
۳- مرکب ۳
در روایت آمده است: داروی عجیبی است که به اذن خداوند مفید است… بلغم را قطع می کند و سنگ مثانه را آب می کند و تفاله و مواد زایدی که در مثانه جمع می شود را آب می کند و همچنین برای پهلو درد مفید است.

درمان تمام بیماری های مثانه

۱- حجامت ساقین پا
در روایت درباره حجامت آمده است: حجامت در ساقین بسا امتلاء ( چاقی یا پرخونی )را به خوبی بکاهد و مفید برای دردهای کهنه در قلوه ها و مثانه و در رحم ها است و حیض را بگشاید جز اینکه تن را بکاهد و چه بسا سبب غش شدید خواهد شد.
درمان خوبی برای افرادی که دیالیز می شوند و کسانی که مشکلات کلیه و مثانه دارند و نیز برای تمام مشکلات زنانه ( از جمله سرطان رحم ) مفید است.
۲- داروی ترکیبی مثانه
در روایت آمده است برای درد مثانه و آلت مردانه گفته است: خیار باذرنج بگیر و پوست کن و پوستش را با کاسنی بپز و صاف کن و شکر طبرزد بر آن بریز و سه روز ناشتا هر روز یک رطل بنوش که خوب و مجرب است به خواست خدا.
خیار باذرنج احتمالاً همین خیار امروزی است.
۳- عقرب
در روایتی از امام صادق (ع) در جواب اعتراضات این ابی العوجاء درباره انکار نظام خلقت آمده است: مگر تو خود نمی گوئی که عقرب ها برای ناراحتعی مثانه و سنگ در مثانه خوب است ؟

 

درمان خروج ادرار بدون اختیار ( سلس البول )

سَلس: یعنی کسی که قدرت جلوگیری از خروج ادرار را ندارد و بی اختیار و مرتب از او ادرار خارج می شود عامل و سبب سلس به خاطر مشکل در پروستات است
پروستات شُل می شود و قدرت کنترل ندارد و مانند شیر آبی است که واشر آن خراب شده و آب از آن چکه می کند، پروستات نیز چنین حالتی دارد.
۱- داروی ابن مسعود
۲- مرکب ۴
در روایت آمده است این دارویی مفید است برای پهلودرد و برای کسی که نمی تواند بول کند و کسی که نتواند بول را نگهدارد.
کسی که نتواند ادرارش را نگه دارد مبتلا به سلس است.

 

 

6 دیدگاهها

  1. سلام آیا در تبریز نماینده دارید مادر من ۶۵ سال دارد به علت دیابت ، تعویض دریچه میترال ، دیسک کمر و زانو درد و تنکی نفس امکان آوردن به قم غیر ممکن می باشد . لطفا راهنمایی فرمایید جدیدا” ادم اندام پیدا کرده و دچار تنگی نفس شدید تا حدی که اعلام خفکی ، سنگینی سینه ، تپش شدید قلب و خس خس سینه همچنین باد کردن ودرد شدید شکم می شود که بیشتر شبها رخ می دهد که اورژانسی به بیمارستان می بریم سرپایی یا بابستری کردن وتزریق فورزماید مشکل برطرف ولی بعد چند وقتی دوباره شروع می شود . خواهش می کنم راهنمایی بفرمایید ۰۹۱۴۴۰۱۳۹۶۸ اکبری

  2. باسلام من دچارواریکوسل هستم وسرعت اسپرمم کمی پایینه ودچارناباروری شدهام ازشماخواهش دارم بنده رابرای درمان راهنمایی کنید

  3. مینا بهرامی

    باسلام خدمت شما حدود ۹سال است که از سوزش ادرار وپر ادراری در رنجم که در بعضی مواقع کنترل خود را به خاطر سوزش شدید از دست میدم داروی ابن مسعود و مرکب ۴را استفاده کردم موقتا بهتر شدم ولی دوباره بیماری ام عدد کرده در حال حاضر مرکب ۳را دارم مصرف میکنم که هیچ اثری ندارد و بدتر هم شدم

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی