قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

درمان باد شکم

درمان باد شکم

درمان باد شکم

در روایات کلمه ریح و ریاح آمده است.
ریح بیشتر به التهاب گفته می شود.
ولی کلمه ی ریاح بیشتر اوقات به باد شکم گفته می شود و در موارد اندکی به معنای التهاب هم اطلاق می شود.
وجود باد در شکم تا حدودی ضروری است، چونکه سبب حرکت غذا در روده ها می شود و با فشار روی غذا سبب می شود که غذا در پیچ و خم های طولانی روده ها حرکت کند.عبور غذا از ۲۵ متر روده کوچک و روده بزرگ نیاز به فشار مضاعف دارد و فشارش هم همین بادی است که در روده ها تولید می شود و سبب خروج مدغوع و فضولات در روده ها می شود.

۱- زیتون

در روایت آمده است: از زیتون نزد امام صادق (ع) یاد کردند و مردی گفت باد آور است و حضرت فرمود نه باد را میراند.

۲- برگ ترب

در روایت آمده است: حنان بن سدیر می گوید با امام صادق (ع) بر سر یک سفره بودیم، پس به من یک ترب داد و فرمود ای حنان ترب بخور که در آن سه خصلت است: برگش بادشکن است، مغزش بول گشا و بنش بلغم بر است.

۳- تره

در روایت آمده است: در باره ی تره از امام صادق (ع) پرسش شد فرمودند: تره بخور که در آن چهار خصلت است: دهان را خوشبو می کند، بادها را میراند، بواسیر را علاج می کند و کسی که برا آن مداومت کند از جذام در امان باشد.
تره در ابتدا دهان را بدبو می کند ولی به مرور زمان دهان را خوشبو و تمیز می کند.

۴- زنیان و مغز گردو

یکی از باد شکن های قوی و مؤثر زنیان با مغز گردو است.
در روایت آمده است: زنیان و گردو هرگاه با هم مصرف شوند ؛ بواسیر راخوب می کند و باد را می برد و رنگ پوست را نیکو و معده را زبر و کلیه را گرم می گرداند و آویشن ونمک بادها را از قلب می برد و عروق را باز می کند.

۵- عسل

یکی از درمان های باد و ریح، عسل است.
پیامبر (ص) فرمود: عسل شفا و درمان برای دور کردن باد و تب است.

۶- لوبیا

معروف بین مردم این است که لوبیا بادزا است اما در روایت آمده است که لوبیا باد شکن است و باد را طرد می کند.
کلینی از امام صادق (ع) نقل می کند که لوبیا باد پنهان را طرد می کند.

۷- سکبینَج

نوعی صمغ است که در فارسی به آن سِکبینه گفته می شود. محل رویش آن در ایران است و در کشورهای دیگر به آن صمغ الریح یعنی صمغِ باد می گویند.
امام صادق (ع) فرمود: فکر کن در عقاقیر و ادویه که هر یک خاصیتی داشته، یکی در مفاصل بدن نفوذ می کند و مواد غلیظه را می کشد مانند شیطرج و دیگری سودا را دفع می کند مانند افتیمون و دیگری بادها را دفع می کند مانند سکبینج.

۸- مرکب ۴

در روایت آمده است: این داروی خوب است برای درد پهلو و شکم و بادهای مفاصل و کسی که نمی تواند بول کند و کسی که نتواند بول را نگهدارد و طپش دل و شماره افتادن نفس و نفخ و رودل کردن.

 

6 دیدگاهها

  1. سلام من ضعف بدن دارم بطوریکه خیلی زود خسته میشوم بعضی اوقات توانایی حرکت ندارم بدون هیچ نشانه ای یکدفعه رخ میدهد و انگار فشارم می افتد و پشت زانوهام خیلی خسته هست و پاهام توانایی ایستادن معمولی را ندارد البته ازمایش دادم می گویند کم خونی شدید داری لطفا راهنمایی بفرمایید

  2. با عرض سلام و وقت بخیر راستش من ۱۰ سال پیش بخاطر اینکه چاق بشم ۳ سال هرروز قرص بتامتازون میخوردم روزی ۱۶ عدد الان بعداز ۱۰ سال هنوز عوارضش مونده و تغییری نکرده مثل ترک زیاد پوست نازک شدن پوستم , درشت شدن بیش از اندازه استخوان دست و پاهام , ورم کردن دست و پاهام و کل اندامم , و شکم و پهلوم ک چاق شدن در صورتی ک در کل خانواده ما هیچکدوم شکم و پهلو ندارن منم همینطور بودم ولی الان اصلا کلا تغییر کردم من ب همین خاطر نمی تونم ازدواج کنم بنده ۳۰ ساله هستم لذا خواهش میکنم کمکم کنید ایشالا همیشه موفق و موید باشین اجرتون با امام حسین (ع)

  3. زهرا اکبرزاده

    سلام من دخترم دوسال و دو ماهشه.از زمانی(۲۲ماهگی) که از شیر گرفتمش دچار یبوست و زخم مقعد شده داروهای زیادی مصرف کردم ولی خوب نشده چیکار کنم؟
    خیلی هم دچار نفخ میشه پودر پیدرولاکس مصرف میکنم.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی