قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

شبهه ی ضعیف بودن روایات طبی

شبهه ی ضعیف بودن روایات طبی

اسلام یک طب کامل و وافی دارد، آنچه که بنده در شروع کار فیش برداری کردم ، چیزی در دود ده الی یازده هزار روایت طبی بود که جمع  کردم و بعد وقتی این کتاب را نوشت و چاپ شد ، نگاهی به پاورقی اش کدم ، دیدم بیشتر این روایات از کتاب کافی و دیگر کتاب های کعتبر است

این شبهه بوده که طب اسلامی روایاتش ضعیف است و کتاب هایی که متضمن این طب است ، کتاب های فیر معتبری است. ولی وقتی بنده یک دقتی به هقت بند پاورقی این کتاب کردم ، خودم متعجب شدم که، بیشتر این روایات از معتبرترین کتاب های شیعه هست. در هر صورت از کلام من این معنا هم استفاده می شود که طب اسلامی یک طب مستقل است و نیازی به دیگر طب ها ندارد.

روایت است که یک طبیب هندی در حضور منصور دوانیقی کتاب های طب می خواند و امام صادف(علیه السلام) هم حاضر بودند و گوش می دادند ، بعدش این طبیب هندی به امام صادق(علیه السلام) عرض کرد :

ای ابوعبدالله آیا از آنچه همراه دارم چیزی می خواهی ؟ فرمود : نه ; برتر از آنچه تو همره داری ، به همراه دارم . پرسید آن چیست؟

فرمود : گرم را به سرد ، سرد را به گرم ، خک را به تر و تر را به خشک درمان می کنم و کار را یکسره به خداوند باز می گردانم و آنچه را پیامبر خدا فرموده است به کار میگیرم و می دانم که معده خانه همه دردها و پرهیز یگانه درمان است و بدن را برهمانچه بدان خو گرفته وا می دارم.

مرد هندی گفت :

آیا طب ، چیزی جر این است؟ امام صادق(علیه السلام) پرسید : آیا گمان میکنی از کتاب های طب چیزی فرا گرفته ام؟ گفت : آری فرمود : به خداوند سوگند نه . جز از خداوند سبحان نگرفته ام.

1 دیدگاه

  1. فرهاد عبدالملکی

    خسته نباشید به استاد عزیز و گرامی ام , به جرأت می گویم سید الاطبا زمان , دست خدا و حضرت موعود یارتان , امیدوارم به زودی همگان شما و طب اسلامی را بشناسند و بدون دغدغه و مشکل و عداوت دشمنان طب اسلامی تدریس و طبابت کنید .
    چند جلسه که افتخار تلمذ در محضرتان داشتیم به اقیانوس بی کران و عظیم علمتان که نتیجه ی نوشیدن از چشمه ی علم اهل بیت ,,ع,, پی بردیم.
    خداوند یار و یاورتان

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی