قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

اهمیت سبزی تره

اهمیت سبزی تره

اهمیت سبزی تره

سبزی تره

تدریس آیت الله تبریزیان

 

موضوع : اهمیت سبزی تره


بهترین سبزیجات تره است و فوائد زیادی دارد و در ترکیب داروهای اساسی در طب اسلامی آمده است.

مقدار زیادی از قرص خون که در درمان کم خونی بسیار بسیار موثر است همان مرکب شش از مرکبات اسلامی است را تره و آب تره تشکیل داده است.


از روایت مربوط به داروی « قرص خون » و مجموع روایات استفاده می‌شود تره برای بواسیر و «ارواح البواسیر» مناسب است.


افرادی که مشکل بواسیر دارند زیاد تره بخورند.


تره به طور کلی برای خونریزی مناسب است و معلوم می‌شود سبب انعقاد خون و سبب افزایش پلاکت خون می‌شود و جلوی انواع خونریزی مانند خونریزی از ناحیه‌ی طحال و بواسیر و خونریزی ناحیه های زنانه را می‌گیرد.


تره آهن طبیعی بدن را زیاد می‌کند و جایگزین بسیار مناسب وکاملی برای قرص آهن شیمیایی غیر طبیعی است.

در روایت آمده است:

سُئِلَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ (ع) عَنِ الْكُرَّاثِ فَقَالَ كُلْهُ فَإِنَّ فِيهِ أَرْبَعَ خِصَالٍ يُطَيِّبُ النَّكْهَةَ وَ يَطْرُدُ الرِّيَاحَ وَ يَقْطَعُ‌ الْبَوَاسِيرَ وَ هُوَ أَمَانٌ مِنَ الْجُذَامِ لِمَنْ أَدْمَنَ عَلَيْهِ.[۱]

یعنی … تره بادها را از بدن خارج می‌کند و بواسیر را قطع می‌کند

ظاهر این روایت این است که تره خونریزی بواسیر را قطع می‌کند،و از اطلاق این روایت استفاده می‌شود که تره می‌تواند درمان دو نوع بواسیر نر و ماده باشد.


تره دهان را خوشبو می‌کند، البته تره به طور موقت دهان را بدبو می‌کند ولی چون خاصیت میکروب کشی دارد، میکروب های دهان را از بین می‌برد و باعث درمان بدبویی دهان می‌شود

در روایات علت بدبویی دهان بلغم معرفی شده است و تره بلغم را کم می‌کند یا از بین می‌برد. بنابراین تره سبب عفونت و بدبویی دهان که همان بلغم باشد را از بین می‌برد و بیشترین عامل عفونت ها نیز «بلغم» است.

بنابراین تره التهابات دهان و لثه را برطرف می‌کند و اگر التهاب برطرف شود،‌ منجر به برطرف شدن بدبویی دهان می‌شود زیرا بدبویی ممکن است از التهاب لثه باشد.


تره برای جذام خوب است و از جذام پیشگیری می‌کند

در روایت آمده است:

سُئِلَ أَبُو عَبْدِ اللَّهِ ع عَنِ الْكُرَّاثِ فَقَالَ كُلْهُ‌ فَإِنَ‌ فِيهِ‌ أَرْبَعَ خِصَالٍ يُطَيِّبُ النَّكْهَةَ وَ يَطْرُدُ الرِّيَاحَ وَ يَقْمَعُ الْبَوَاسِيرَ وَ هُوَ أَمَانٌ مِنَ الْجُذَامِ لِمَنْ أَدْمَنَهُ‌.[۲]

یعنی از امام صادق(ع) در مورد تره سوال شد فرمود تره بخور زیرا چهار خصلت دارد: دهان را خوشبو می‌کند و باد را طرد می‌کند و بواسیر را قطع می‌کند و تره امان از جذام است برای کسی که تره دائما بخورد.

[۱] الکافی، کلینی، ج۶، ص۳۶۵، ط اسلامیه.

[۲] المحاسن، برقی، ج۲، ص۵۱۰

آدرس سایت فروشگاه آیت الله تبریزیان:
markaztebeslami.ir

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی