قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی

درمان نقرس

درمان نقرس

درمان نقرس

درمان نقرس

نقرس به بیماری پادشاهان معروف است و نوعی ورم و درد است که در مفصل به وجود می آید. علامت این بیماری آن است که در صبح و از شست پا شروع می شود و با ورم کردن و سرخ و براق شدن مفصل همراه است و به تدریج کل مفاصل را در گیر می کند.
در پزشکی امروز عامل نقرس مصرف بیش از اندازه گوشت قرمز و بالا رفتن میزان اسید اوریک، یا اوره گفته شده است ولی در روایات خوردن تخم مرغ، ماهی، نبیذ و شیر علت ابتلا به نقرس معرفی شده است. نبیذ، آب انگور جوشیده است که حرام است، البته بعضی می گویند نبیذ شامل سرکه هم می شود.

۱_شیطرج

ورم مفصل، نشانه وجود مواد زائد در مفصل است و شیطرج این مواد را خارج می کند، شیطرج را باید آسیاب کنند و هر روز صبح و شب حداقل چهار گرم بخورند.

۲_انجیر

برای پیامبر (ص) طبقی از انجیر هدیه آوردند، پیامبر (ص) به اصحاب فرمودند: بخورید، اگر بگویم میوه ای از بهشت نازل شده همین انجیر است. چون میوه ای است که هسته ندارد، همانا بواسیر را قطع می کند و برای نقرس نیز مفیداست. با توجه به این روایت میوه ای که هسته ندارد، بهشتی است.

۳_حجامت چهار مهره انتهای ستون فقرات ( قدنه ) یا حجامت کعبین ( محل مسح روی پا در وضو )

۴_پرهیز از خوردن هم زمان ماهی و تخم مرغ

۵_پرهیز از خوردن هم زمان نبیذ و شیر

شیطرج

در توحید مفضل از امام صادق (ع) روایت شده است: به این گیاهان فکر کن که هر کدام در برخی بیماری ها چه خصوصیاتی دارد. شیطرج وارد مفصل شده و مواد زائد لزج را خارج می کند.
این گیاه برای درمان درد زانو و مفاصل به ویژه نقرس بسیار مؤثر است، زیرا در این بیماری مواد زائد به مفاصل وارد می شود تا جایی که شخص قادر به خم کردن مفصل نیست. گیاه شیطرج به شکل تکه های چوب است و از هندوستان می آید، متأسفانه اخیراً این گیاه کمیاب شده و گاهی نمونه تقلبی آن عرضه می گردد یک نشانه خوب برای تشخیص شیطرج این است که اگر آن را آسیاب کنند به شکل الیاف ( پشمک ) در می آید و به راحتی آسیاب نمی شود شیطرج را هم می توان به موضع مالید هم به صورت خوراکی استفاده کرد. البته بهتر است که در مرحله اول به صورت خوراکی و در مرحله دوم به صورت مالیدنی استفاده شود.

نوشتن دیدگاه

پست الکترونیکی شما منتشر نمی شود . فیلد ضروری *

*

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی